Abstinentský klub JASEŇ

Oravská Jasenica

Vitajte na stránke: AK - JASEŇ ORAVSKÁ JASENICA

 

 

Náš abstinentský klub je aktívny od

10. marca 2001.

Stretávame sa v budove Farského úradu

v Oravskej Jasenici.

 

Vďaka ochote pochopeniu a pomoci nášho bývalého duchovného správcu dôstojného pána farára Petra Palidera, ako aj súčastného pána farára Karola Pôbiša nám boli poskytnuté priestory pre fungovanie a potreby nášho klubu. Aj touto cestou sa im chceme čo najsrdečnejšie poďakovať.  

 

 -----------------------------------------------------------------------------

 

Prvoradým cieľom nášho klubu je príprava ľudí na liečbu,

stretávanie sa po nej, ako aj ďalšia prevencia.

Nesmieme zabudnúť na integráciu a resocializáciu závislých po návrate z liečby.

 

V našom klube kladieme veľký dôraz na potrebu spolupráce rodinných príslušníkov,

či sympatizantov triezveho štýlu života.

 

Podarilo sa nám vytvoriť spoločenstvo, ktoré funguje v priateľskej až rodinnej atmosfére.

 

Dôležitou úlohou je zabezpečiť liečbu závislému, ktorý sa rozhodol,

alebo uvažuje o zmene doterajšieho života s alkoholom či inými závislosťami.

 

 

Práve tu, sú rodinní príslušníci najviac nápomocní.

 

Netreba sa báť zodvihnúť telefón, či napísať o probléme.  

 

A hlavne neodkladať ho donekonečna !

 

 

Kluby majú veľký význam, ktorý netreba podceňovať a ľudia, ktorí k nám chodia,

majú omnoho menej recidív a ak sa aj vyskytnú, okamžite sa riešia.

Úzka spolupráca s liečebňami a psychiatrickými oddeleniami nám umožňuje rýchle zabezpečenie liečby.

                        Situácia v súčasnom zdravotníctve je zložitá a preto netreba liečbu odkladať.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

V  súčastnosti  má  náš  A - klub  približne  60  aktívnych  členov

 10. marca 2019 oslávil náš  A - klub 18 rokov !

 

Prehľad o kluboch na Slovensku : www.askas.sk

 

 

Stretávame sa každú stredu:

  V letnom období

 o  19.00 hod.

   V zimnom období

o 18.00 hod.

Kontakt:

A-klub JASEŇ Oravská Jasenica

 

Predseda :

Vladimír FARSKÝ  

tel.:  0917 915 226 

          

  Podpredseda :

Jozef MAJDA   

        tel.:  0903 509 146                                                                

 Korešpondencia :

Emília FARSKÁ 

029 64

Oravská Jasenica 214 

  tel.:  0908 092 913 

akjasen@gmail.com

Kalendár

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Daj o nás vedieť priateľom

 

 

  

 

 Dňa 2. júla 2017 sa v rekreačnej oblasti Remata pri Handlovej konal

1.ročník Národného turistického výstupu abstinujúcich

Cieľom turistického pochodu bola Bralová skala. Na tomto podujatí sa zišlo vyše 80 abstinentujúcich a sympatizantov z celého Slovenska. Podujatie otvorila a všetkých účastníkov privítala Janka Volfová, podpredsedníčka HAK. Hosťom sa prihovoril aj prezident ASKAS Vladko Farský, ktorý okrem všetkých potrebných vecí na guláš priviedol aj šikovného kuchára z Oravy. Účastníci sa rozdelili do dvoch partií. Jedna sa podieľala na príprave guláša na chate Poniklec a druhá sa vybrala na turistický pochod na Bralovku. Počasie nám prialo, takže túra prebehla bez problémov, v dobrej nálade a bez úrazov za čo patrí poďakovanie chlapcom z HAK.

Ďakujeme všetkým za prípravu guláša aj za účasť na túre, za disciplinovanosť a za spolupatričnosť. Ďakujeme aj Paľkovi Madleňákovi za putovnú kroniku, Drahoškovi Jonášovi za super fotografie a video. Ďakujeme ASKAS, ktorá prevzala nad týmto podujatím záštitu a aj ho sponzorovala. Hlavne však ďakujeme všetkým za to, že spoločne aktívne abstinujeme.

Jozef Holica

predseda HAK

 

Ďakujem členom HAK za usporiadanie 1.ročníka Národného turistického výstupu abstinujúcich. Menovite chcem poďakovať Jožkovi Holicovi, predsedovi handlovského klubu za odvahu pustiť sa do tohto skúšobného projektu. HAK ho odštartoval naozaj bravúrne a o jeho budúcnosť sa nebojím. Na Hutách som povedal, " Skúsme a uvidíme..." Skúsili sme , videli sme a stálo to za to ! O usporiadanie ďalšieho ročníka už prejavil záujem KAT - Trenčín. Ja osobne si myslím. že o usporiadanie ďalších výstupov bude bitka laughing. Ďakujem všetkým, ktorí si našli čas a zúčastnili sa na výstupe a všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom pričinili o hladký priebeh podujatia.

Chcem sa ešte poďakovať majstrovi mäsiarovi Tonkovi Gálikovi z Lendaku, dlhoročnému abstinujúcemu, vďaka ktorému sme mali mäso na výborný guľáš. 

Vlado Farský

prezident SKAS

Na výstupe sa zúčastnili aj naši členovia, z čoho máme samozrejme radosť.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť