Abstinentský klub JASEŇ

Oravská Jasenica

Vitajte na stránke: AK - JASEŇ ORAVSKÁ JASENICA

 

 

Náš abstinentský klub je aktívny od

10. marca 2001.

Stretávame sa v budove Farského úradu

v Oravskej Jasenici.

 

Vďaka ochote pochopeniu a pomoci nášho bývalého duchovného správcu dôstojného pána farára Petra Palidera, ako aj súčastného pána farára Karola Pôbiša nám boli poskytnuté priestory pre fungovanie a potreby nášho klubu. Aj touto cestou sa im chceme čo najsrdečnejšie poďakovať.  

 

 -----------------------------------------------------------------------------

 

Prvoradým cieľom nášho klubu je príprava ľudí na liečbu,

stretávanie sa po nej, ako aj ďalšia prevencia.

Nesmieme zabudnúť na integráciu a resocializáciu závislých po návrate z liečby.

 

V našom klube kladieme veľký dôraz na potrebu spolupráce rodinných príslušníkov,

či sympatizantov triezveho štýlu života.

 

Podarilo sa nám vytvoriť spoločenstvo, ktoré funguje v priateľskej až rodinnej atmosfére.

 

Dôležitou úlohou je zabezpečiť liečbu závislému, ktorý sa rozhodol,

alebo uvažuje o zmene doterajšieho života s alkoholom či inými závislosťami.

 

 

Práve tu, sú rodinní príslušníci najviac nápomocní.

 

Netreba sa báť zodvihnúť telefón, či napísať o probléme.  

 

A hlavne neodkladať ho donekonečna !

 

 

Kluby majú veľký význam, ktorý netreba podceňovať a ľudia, ktorí k nám chodia,

majú omnoho menej recidív a ak sa aj vyskytnú, okamžite sa riešia.

Úzka spolupráca s liečebňami a psychiatrickými oddeleniami nám umožňuje rýchle zabezpečenie liečby.

                        Situácia v súčasnom zdravotníctve je zložitá a preto netreba liečbu odkladať.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

V  súčastnosti  má  náš  A - klub  približne  60  aktívnych  členov

 10. marca 2019 oslávil náš  A - klub 18 rokov !

 

Prehľad o kluboch na Slovensku : www.askas.sk

 

 

Stretávame sa každú stredu:

  V letnom období

 o  19.00 hod.

   V zimnom období

o 18.00 hod.

Kontakt:

A-klub JASEŇ Oravská Jasenica

 

Predseda :

Vladimír FARSKÝ  

tel.:  0917 915 226 

          

  Podpredseda :

Jozef MAJDA   

        tel.:  0903 509 146                                                                

 Korešpondencia :

Emília FARSKÁ 

029 64

Oravská Jasenica 214 

  tel.:  0908 092 913 

akjasen@gmail.com

Kalendár

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

Daj o nás vedieť priateľom

 

 

 

ďalšie fotografie :

V dňoch 23.-25.6.2017 sa 13 členov a 2 deti  z AK - JASEŇ  zúčastnili pobytu v kláštore redemptoristiek v Kežmarku. V piatok mal náš predseda Vlado Farský veľmi inšpiratívnu a zaujímavo podanú prednášku o závislostiach v kostole v Lendaku. Prednášky sa zúčastnili všetci, ktorí idú na birmovku, ktorú v Lendaku pripravujú, ako aj veľa dospelých ľudí. Prednáška mala veľmi pozitívny ohlas. Prednáška mala veľmi pozitívny ohlas. Mohli ju vidieť aj ľudia, ktorí neboli prítomní v kostole, pretože majú zavedené miestne vysielanie s prenosom do každej domácnosti. 

V sobotu sme absolvovali prehliadku Belianskej jaskyne, kde nás zaujali nádherné jaskynné výtvory a najmä výborná akustika v jaskynnej koncertnej sále. Na výzvu, že si môžeme aj my zaspievať, aby sme počuli tú úžasnú akustiku, nikto z nás nereagoval, tak nám pustili koncert s krásnymi svetelnými efektmi. Po prehliadke jaskyne sme boli pozvaní do Lendaku na prehliadku nového kostola, ktorý plánujú ukončiť a vysvätiť do konca tohto roku.  Návštevu Lendaku sme ukončili kávičkou u nášho abstinujúceho priateľa Paľka, čerstvého novomanžela v jeho krásnom novom bývaní.

Ďalšie prekvapenie nás čakalo v Kežmarku, kde nám rehoľné sestry pripravili perfektnú grilovačku a opekačku.

Výlet splnil svoj účel a všetci sa tešíme na „repete“ v roku 2018.

Konštantín Baroš - člen AK - JASEŇ  Oravská Jasenica

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť